www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

„Dzięki wdrożeniu rozwiązania InvoiceMaster obsługującego faktury turystyczne z adnotacją dotyczącą zamówienia udało się zmniejszyć liczbę pracowników o ok. 40%, a koszty przewozu o ok. 57%.”

Johannes Müller-Baltes, kierownik departamentu finansów i rachunkowości w DER
DER Touristik
PrzedsiębiorstwoDER Touristik
TematAutomatyczne przetwarzanie i archiwizacja faktur przychodzących.
BranżaTurystyka
Współpracownik6277 na całym świecie (Stan na 2013)
Obroty4,6 mld euro (Stan na 2013)
Siedziba przedsiębiorstwaFrankfurt nad Menem
IntergracjaSAP
Okoliczności projektuFaktury na całym świecie

Na temat projektu

Sytuacja wyjściowa

Po tym, jak w celu odciążenia tradycyjnego archiwum niemieckie biuro podróży DER już w 1999 r. wdrożyło archiwum elektroniczne, które umożliwiało zgodne z wymogami kontrolnymi przechowywanie faktur, w 2005 r. rozpoczęto również optymalizację procesów przetwarzania faktur. Przed automatyzacją faktury bez adnotacji dotyczącej zamówienia wędrowały za pośrednictwem poczty wewnętrznej po organizacji, były zatwierdzane w ramach procedur stemplowania, a potem ręcznie księgowane w systemie SAP. Faktury turystyczne z adnotacją dotyczącą zamówienia były przesyłane do Galway w Irlandii i poddawane tam – również ręcznie – księgowaniu w SAP. Wyjaśnianie odbywało się w czasochłonny sposób drogą e-mailową lub z wykorzystaniem poczty wewnętrznej.

Zarejestruj się teraz na temat +Content

  • Szczegóły na temat produktu
  • PDF download
  • Szczegóły list referencyhny pobierz tutaj

Zarejestruj się

Contact